TVP.pl Informacje Sport Kultura Rozrywka VOD Serwisy tvp.pl Program telewizyjny

Kabaret Moralnego Niepokoju odświętnie

400x300

Kabaret Moralnego Niepokoju odświętnie (fot. TVP)

Drugi dzień Świąt widzowie Dwójki będą mieli okazję spędzić z Kabaretem Moralnego Niepokoju, który zaprezentuje swój najnowszy program zatytułowany „Galaktikos”. Nie zabraknie obyczajowego oraz społecznego żartu, a także świątecznych niespodzianek. Środa, 26 grudnia, cz I o godz. 20.10, cz. II godz. 21.05.

Widzowie Dwójki zajrzą między innymi do radiowego studia, w którym nie do końca trzeźwy realizator będzie próbował ilustrować akustycznie literackie słuchowisko. Dowiemy się też, dlaczego Polska jest potęgą sportów zimowych oraz sprawdzimy, w jaki sposób grupa Polaków nie znających słowa po angielsku będzie próbowała w Londynie kupić kebab z jagnięciny.

Występy Kabaretu Moralnego Niepokoju to każdorazowo gwarancja inteligentnego dowcipu, humoru z górnej półki oraz literackiej formy. –Wychodzimy z założenia, że skoro robimy kabaret, to powinno być śmiesznie. Ale nie za wszelką cenę – deklarują artyści. Grupę tworzą Magdalena Stużyńska, naczelny tekściarz Robert Górski, Przemysław Borkowski, Mikołaj Cieślak i Rafał Zbieć. W Świąteczną środę na scenie wystąpią z towarzyszeniem Orkiestry Moralnego Niepokoju oraz gości specjalnych.

Autorem większości skeczy Kabaretu Moralnego Niepokoju jest Robert Górski, który od czterech lat wraz z Marcinem Wójcikiem jest także współgospodarzem Kabaretowego Klubu Dwójki. W cyklu „Posiedzenie rządu” wciela się również w charyzmatycznego premiera, który nie do końca odnajduje się w otaczającej rzeczywistości.

Kabaret Moralnego Niepokoju popularność zyskał m.in. za sprawą corocznej „Kabaretowej Nocy Listopadowej”, „Historii Polski”, „Historii Świata” oraz „Historii Literatury”. Za ich sztandarowe programy uznaje się także „Sonatę metafizyczno-rozrywkową”, „Paradę Uniesień, czyli metafizykę na świeżym powietrzu”, „Czarnego Kota”, „La Granda Maniana”, „Piosenki IV”, „Jakoś to będzie” czy głośny program zatytułowany „A miało być tak pięknie”.

Kabaret Moralnego Niepokoju w Dwójce, środa, 26 grudnia. Cz. I zatytułowana „Halo, panie pilocie!” o godz. 20.10, cz. II zatytułowana „W stronę słońca!” o godz. 21.05.