TVP.pl Informacje Sport Kultura Rozrywka VOD Serwisy tvp.pl Program telewizyjny

Kabaretowa Noc Listopadowa 2012 „Projekt II RP”

400x300

Michał Szpak będzie jedną z gwiazd Kabaretowej Nocy Listopadowej 2012 (fot. TVP)

Kiedyś „projekt” zgodnie z prawdziwym znaczeniem tego słowa opisywał rzecz do zrobienia w przyszłości. Dziś „projektem” nazywa się wszystko, co istnieje w teraźniejszości. Nie ma już „Wystawy Witkacy” tylko „Projekt Witkacy”.

My idziemy jeszcze dalej i postanowiliśmy projektem nazwać to, co istniało 80 lat temu, czyli początki II Rzeczpospolitej. Tak powstał „Projekt II RP”.

To będzie bardzo specyficzny projekt, obejmujący w przedwojennej formie też zjawiska współczesne, pokazujący, jak wiele nas łączy z naszymi przodkami, jakie są nasze polskie uniwersalne i ponadczasowe cechy i zachowania.

Wszystko to z uśmiechem, humorem i lekkością charakterystyczną dla legendarnych przedwojennych kabaretów „Qui pro quo”, czy „Morskie oko”.

Poszukamy współczesnych odpowiedników Ordonki, Zuli Pogorzelskiej, Szczepcia i Tońcia, Mariana Hemara, Fryderyka Jarosy’ego, Eugeniusza Bodo.

W widowisku wystąpią: Kabaret Moralnego Niepokoju, kabaret Ani Mru Mru, Artur Andrus, Grupa MoCarta, kabaret Smile, kabaret Jurki, Marta Bizoń (aktorka teatru Ludowego w Krakowie), Arkadiusz Janiczek (aktor Teatru Narodowego w Warszawie) i Michał Szpak.