TVP.pl Informacje Sport Kultura Rozrywka VOD Serwisy tvp.pl Program telewizyjny

Kabaretowy Klub Dwójki wraca od września o nowej porze

400x300

Górski i Wójcik szykuja sporo niespodzianek w tym sezonie Kabaretowego Klubu Dwójki (fot. A.Gluc)

Niedziela, to podwójna dawka humoru. Dwaj bezlitośni prześmiewcy naszej wielobarwnej rzeczywistości, czempioni wyrafinowanego słowa i celnej riposty, panowie Robert Górski i Marcin Wójcik pokażą, co naprawdę znaczy dobry kabaret. Zupełnie nowy, zarówno w formie, jak i treści, Kabaretowy Klub Dwójki zacznie się już o godzinie 19.05.

Finał każdego odcinka, to hip-hopowa bitwa, czyli improwizacja kabaretowa w rytm podawanego bitu. Swój udział w kolejnych programach zapowiedzieli: Andrzej Piaseczny, Piotr i Wojciech Cugowscy, Katarzyna Zielińska, Kacper Kuszewski, Mezo, Jerzy Kryszak i Paweł Królikowski.


Równouprawnienie czy męska dominacja?

W tym odcinku dyskutujemy czy lepsze w życiu i na scenie jest równouprawnienie płci czy też uzasadniona historycznie tradycyjna męska dominacja? Czy są dziedziny, gdzie kobiety absolutnie sobie nie poradzą? Czy w ogóle takie kryterium jest dopuszczalne?
Przedstawicielami drużyny Jabbara – reprezentanta świata zdominowanego przez silnych mężczyzn będą: Jerzy Kryszak oraz Mikołaj Cieślak z KMN.
Drużynę Górala – zwolennika obecności kobiet zarówno w życiu jak i na scenie – tworzą: kabaret Limo oraz Magda Stużyńska.
Niedziela, 9 września, godzina 19:05


Do kiedy pracować?

Ten temat rozpala od paru miesięcy umysły nie tylko polityków, ale każdego Polaka. Czy praca do 67 roku życia to przedłużenie aktywnej młodości, pozytywne wyzwanie czy smutna konieczność i bark perspektyw zasłużonego wypoczynku i spędzenia jesieni życia na plaży w Honolulu?
Jabbar i jego goście: kabaret Nowaki oraz Halina Frąckowiak to zwolennicy jak najszybszego wypoczynku, a Góral wraz z kabaretem Rak, a szczególnie z Krzysztofem Respondkiem uważają, że praca rozwija i konserwuje, zapewnia atrakcje i rozrywki…
Niedziela, 16 września, godzina 19:05


Emigrować czy zostać?

Na to pytanie codziennie musi sobie odpowiedzieć większość rodaków, nie tylko tych zaczynających swoje studia, prace zawodową czy życie rodzinne. Czy żeby godnie żyć trzeba natychmiast „zwiewać z tego grajdoła”? A gdzie patriotyzm? Jak wszyscy zdolni i energiczni Polacy wyjadą to Polska zginie… Ten dylemat poróżni Jabbara i jego drużynę: kabaret Smile i Wandę Kwietniewską („Wanda i Banda”) z Góralem i jego gośćmi: Kabaretem Młodych Panów i Małgorzata Ostrowską.
Niedziela, 23 września, godzina 19:05


Botoks czy natura?

No właśnie – starzeć się z godnością , zgodnie z naturą i upływającym czasem czy korzystając ze zdobyczy współczesnej nauki i medycyny przedłużać sobie młodość poprawiając wygląd i urodę?
Jabbar jest zwolennikiem tej drugiej opcji, a wraz z nim Grupa MoCarta i Krzysztof Skiba, a Góral i jego goście: grupa Klimakterium i Alicja Węgorzewska są zwolennikami natury.
Niedziela, 30 września, godzina 19:05