TVP.pl Informacje Sport Kultura Rozrywka VOD Serwisy tvp.pl Program telewizyjny

superPAKA czyli Kabareton 30-lecia

400x300

superPAKA czyli Kabareton 30-lecia (fot. R. Kornecki)

Przegląd kabaretów PaKA w Krakowie to najbardziej prestiżowa i niewątpliwie najlepsza tego typu impreza w Polsce. To właśnie na PaCE pojawiło się i ukształtowało artystycznie całe środowisko kabaretowe po 1989 roku - obecnie gwiazdy najwyższego formatu. W tym roku ten legendarny przegląd obchodzi swoje 30 - lecie.

W związku z tym, cały festiwal odbywa się pod hasłem trzy dekady Paki i kończy się Koncertem Galowym, w którym wezmą udział największe gwiazdy trzydziestolecia. Od początku PaKA związana jest medialnie z Programem 2 TVP.

Koncert galowy poprowadzą Artur Andrus i Maciej Stuhr, a wystąpią: Ani Mru MruKabaret Moralnego NiepokojuKabaret HrabiKoń PolskiŁowcy.BGrupa Rafała KmityKabaret Młodych PanówIreneusz Krosny. Kabarety wspólnie wykonają swoje największe hity kabaretowe z ostatnich 30-ciu lat, np. w Chińskiej restauracji obok Marcina Wójcika i Michała Wójcika, pojawi się również Robert Górski i Maciek Stuhr. Kabaret Młodych Panów wezwie do sądu Irka Krosnego, Magdę Stużyńską, a także Mariana i Helę. Do Mariana i Heli zawita Marcin Wójcik jako kurier, góral z Ustki, czyli Robert Korólczyk z Kabaretu Młodych Panów, a także Mariusz Kałamaga w roli wnuczka! Nie zabraknie również kultowego serialu improwizowanego, który narodził się na PACE, czyli Spadkobierców w reżyserii Dariusza Kamysa z kabaretu Hrabi. Ten koncert przejdzie do historii!

Zobacz zwiastun superPAKi